Účinky Biostimulačního laseru:
1) Hojení zánětlivých a jiných poruch
- Akné – je jeden z nejčastějších kosmetických problémů, který se v důsledku civilizačních vlivů stále častěji posouvá i do zralého věku. Laser napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích, pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.
- Alopecie – podpůrná léčba, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.
- Dermatitis – laser napomáhá zlepšení zánětlivých a jiných změn na kůži, zapříčiněných různými vlivy.
- Ekzém – laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněním povrchových projevů této choroby.
- Opar – jedna z nejúčinnějších aplikací. Opar se zpravidla neobjeví, jestliže se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, případně má velice mírný průběh. V ostatních případech se obvykle do několika hodin po ozáření na oparu utvoří stroupek a vyhneme se nepříjemným mokvavým projevům. Laser zkrátí hojení o více než polovinu a je vhodný i k léčbě postherpetické neuralgie. Po léčbě laserem se také prodlužují intervaly mezi jednotlivými výsevy.
- Drobná povrchová poranění, popáleniny – včetně otoků a podlitin se s přispěním laseru léčí velice rychle.
2) Aplikace po kosmetických procedurách
- Epilace – aplikace laseru po epilaci voskem nebo elektrickým epilátorem výrazně zklidní podrážděnou kůži a vpichy se zhojí v podstatně kratší době. Doporučuje se stimulovat příslušnou oblast nejen po výkonu ale i před vlastní epilací pro analgetický účinek a účinnější nastartování hojivých procesů.
- Hojení nehtových lůžek – laser úspěšně napraví následky i po aplikaci nail designu.
- Permanentní make up – po mechanické penetraci pigmentů pod kůži laser regeneruje mikrojizvičky, zklidní podrážděnou kůži.
- Zklidnění pokožky po mechanickém čištění – laser rychleji regeneruje kůži s červenými skvrnami, drobnými otoky a podlitinkami, otevřenými a rozšířenými póry.
3) Terapie jizev
- Jizvičky po akné – dlouhodobá péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.
- Jizvy a keloidní jizvy – laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev.
- Strie – regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži.
4) Zkrášlování vzhledu
- Biostimulace kůže – celkové zklidnění pokožky, zlepšení jejího vzhledu, vyhlazení, vypnutí a odstranění drobných defektů.
- Vrásky – biostimulační laser nedokáže mechanicky odstranit vrásky, ale zlepší kondici pleti, pružnost a elasticitu, pleť je klidnější, má hezčí vzhled, vypne se a vyhladí.
- Omlazení vzhledu – rejuvenace pokožky a její vyhlazení.
- Kuperóza (červené žilky) – biostimulační laser červené žilky neodstraní, to patří do rukou lékařů. Ve spojení s antikuperózním gelem ovšem dokáže posílit žilní stěny tak, aby nedocházelo k praskání dalších.
- Poruchy pigmentace –laser spolu s antipigmentovým gelem dokáže velmi dobře tyto skvrny zesvětlit a zároveň omezuje tvorbu melaninu.
- Celulitida – laser je třeba brát jako jednu ze složek komplexní péče, zvyšuje mikrocirkulaci lymfy a krve, lokálně snižuje napětí a bolestivost, uvolňuje kolagenní vlákna.
- Lupy – laser posiluje účinek speciálních šampónů proti lupům.
- Laserová maska – aplikace pleťové masky, jejíž funkce se aktivuje ozářením laserovým paprskem, kombinace hloubkového čištění s biostimulací.
Speciální Laserová Kosmetika představuje nadstavbovou péči, která obsahuje dvoufázové ošetření založené na aplikaci speciálního hydrogelu a následné aktivaci laserovým paprskem. Obsahuje látky, které díky speciálním molekulám urychlují přenos laserového světla. Tím dochází k lepšímu využití polarizovaného světla a laserový paprsek naopak dodává zvýšenou energii ostatním látkám. Výsledky jsou tak viditelné mnohem dříve.